Żłobek Gdańsk Wrzeszcz, żłobek we Wrzeszczu

żłobek we Wrzeszczu

Kiedy rodzicom kończy się urlop macierzyński, w ich głowach  pojawia się pytanie: co zrobić z maluchem, gdy mama wróci do pracy? Nie każdy ma wokół siebie pomocne i życzliwe osoby, które mogłyby zająć się maluchem podczas  nieobecności rodziców.  Pozostaje, więc posłanie dziecka do żłobka.

Trzeba wnikliwie się przyjrzeć ofertom takich instytucji i wybrać tę, która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Proszę uwierzyć, wokół nas znajduje się wiele wspaniałych placówek, które prowadzą różnorodne zajęcia dla maluchów. Pobyt w żłobku ma wiele korzyści. Do takich placówek należy żłobek we Wrzeszczu – Klub Malucha Mini Mini. Sprawdź, czym wyróżnia się owa placówka i jak wpływa na rozwój dziecka. 

Kameralny żłobek Gdańsk Wrzeszcz – małe grupy to ogromna zaleta

Żłobek we Wrzeszczu to niewielka placówka, w której panuje rodzinna atmosfera. Ogromnym atutem żłobka jest tworzenie mało licznych grup. Łączy się to z tym, że opiekunowie mogą skupić się na każdym dziecku w większym stopniu – w porównaniu do grup, gdzie dzieci jest ponad 20. Jest to szalenie istotny aspekt, gdyż w ten sposób można indywidualnie podejść do potrzeb dzieci. Każde z nich czuje się zaopiekowanie w 100%, o czym świadczą szerokie uśmiechy na ich twarzach.

Małe grupy dają też gwarancję bezpieczeństwa. Rodzice mają też pewność, że opierając się na takiej formie organizacji, jest znacznie większa szansa na wsparcie rozwoju maluchów.

Nowoczesne wyposażenie sal

Wszystkie sale, które znajdują się na terenie placówki są nowoczesnymi pomieszczeniami, których projektowanie było związane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa. Sale są kolorowe i atrakcyjne dla maluchów. Wyposażenie jest bardzo różnorodne – takie, gdzie każdy maluch znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie brakuje ekologicznych zabawek – wykonanych z drewna, elementów interaktywnych, edukacyjnych, książek, czy odpowiednio dostosowanych do wzrostu stoliczków. Wszystkie elementy wyposażenia są atestowane – są w 100% bezpieczne dla dzieci. W salach jest dużo miejsca na zabawę. Każdy maluch będzie uradowany możliwością pobytu w  żłobku.

Nie można też zapomnieć o bogato wyposażonym ogródku, który znajduje się wśród bujnej zielni.  Wyposażenie przy żłobkowego placu zabaw, również jest w pełni atestowane. Zabawa na zewnątrz jest bezpieczna. Przebywanie na świeżym powietrzu jest szalenie istotne, więc tylko placówka z własnym ogródkiem, powinna być brana przez rodziców pod uwagę.

Wykwalifikowana kadra otwarta na dialog z rodzicami

Żłobek bierze czynny udział w wspieraniu rozwoju dziecka, kształtowaniu jego kompetencji społecznych oraz wielu innych umiejętności. W związku z tym placówka musi być w nieustannym dialogu z rodzicami.

Zarówno kadra pedagogiczna, jak i rodzice mają na uwadze ten sam cel – szczęście dziecka. Żłobek we Wrzeszczu doskonale spełnia się w tej roli. Pedagodzy są otwarci na oczekiwania rodziców, ale też podpowiadają, jak rozwiązać dany problem. Wynika to z ich ogromnego doświadczenia oraz wykształcenia, które wyposażyło ich w ogromny zasób informacji przydatnych w pracy z najmłodszymi dziećmi.  Oczywiście kadra wciąż uzupełnią swoją wiedzę o aktualne zalecenia – szkolenia, kursy, studia. Wszystko to sprawia, że żłobek staje się miejscem, gdzie wspiera się rozwój malucha, dba się o jego podstawowe potrzeby fizyczne, jak i psychiczne, ale też bacznie obserwuje i raportuje ewentualne problemy. Żłobek to idealny kompan w opiece nad dzieckiem.

żłobek we Wrzeszczu Gdańsk
żłobek Wrzeszcz Gdańsk

Zdrowe posiłki to zdrowe dziecko

Coraz więcej placówek dba o zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. W jadłospisie nie brakuje warzyw, owoców, czy produktów pełnoziarnistych. Dzieci powinny pić głównie wodę, więc ważne jest, aby w żłobku również podawano tylko wodę. Wiąże się to z kreowaniem zdrowych nawyków żywieniowych, więc domowe menu, jak i to w placówce, powinny tworzyć jedną, spójną płaszczyznę.

Żłobek Gdańsk Wrzeszcz bazuje na wskazówkach osób upoważnionych i odpowiednio wykwalifikowanych, dlatego też jadłospis jest tak przygotowywany, aby był smaczny, atrakcyjny dla dzieci, a przede wszystkim pełnowartościowy.

W przypadku nietolerancji, alergii żywieniowych, żłobek zobowiązany jest do wykluczenia poszczególnych składników. Nie jest to problemem dla żłobka we Wrzeszczu. Posiłki mają być smaczne, ale też bezpieczne do spożycia dla każdego malucha.

Jakie są zalety uczęszczania dzieci do żłobka?

Jak wynika z licznych obserwacji, jak i z opinii rodziców, dzieci uczęszczające do żłobka stają się bardziej samodzielne. Szybciej nabywają pewne umiejętności. Wynika to też z wzajemnej obserwacji rówieśników. W grupie dzieci wykonują większość zadań znacznie chętniej. Uczą się funkcjonowania w małej społeczności. Stają się koleżeńskie, pomocne, poznają zasady savoir vivre. Żłobek wspiera też talenty dzieci.

Bogata oferta żłobka we Wrzeszczu brzmi nadzwyczaj atrakcyjnie. Warto, więc rozważyć podjęcie współpracy z tak świetnie prosperującą placówką.

Bogata oferta zajęć dodatkowych

Żłobek we Wrzeszczu to centrum licznych zajęć dodatkowych, zarówno tych wspierających rozwój, jak i zainteresowania maluchów. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które przyczyniają się do poznawania własnego ciała. Są też związane z aktywnym poznawaniem różnych faktur, dźwięków, czy zapachów. Jak się okazuje wiele dzieci ma problemy z kompatybilnym rozwojem w tym zakresie. Uczęszczając do żłobka we Wrzeszczu nie trzeba szukać specjalisty w tym obszarze na własną rękę – to ogromny atut.

Żłobek Wrzeszcz Gdańsk oferuje również zajęcia plastyczne. Dzieci uwielbiają taką formę ekspresji, gdzie poznaje się różne materiały i sposoby przenoszenia swoich emocji na kartkę papieru. Jest to też pierwszy krok do rozwoju talentu plastycznego. Podobnie ma się sprawa z zajęciami muzyczno-ruchowymi, które kształtują zdolności psychomotoryczne.

Zajęcia z języka angielskiego cieszą się w tej placówce dużą popularnością. Kontakt z językiem obcym we wczesnym okresie dzieciństwa, wpływa na pozytywny rozwój kompetencji w późniejszym okresie życia. Zajęcia odbywają się w formie zabawy.

Na szczególną uwagę zasługują zajęcia fotograficzne, które są rzadkością w innych placówkach. Polegają one na wykonywaniu zdjęć w różnych sceneriach. Wspaniała zabawa, ale też pierwszy krok do rozwoju pasji fotografowania.

Spotkanie z bajką to kolejna atrakcja dla maluchów. Wiąże się z czytaniem literatury, a raz w miesiącu spotkaniem z postacią z bajki. Czytanie wzbogaca słownictwo, co pozytywnie wpływa na rozwój mowy, ale też rozwija wyobraźnię.

Nie brakuje też licznych zajęć dydaktycznych, które ułatwiają zrozumienie otaczającego maluchy świata.

Zapisz swoje dziecko do Klubu Malucha Mini Mini